Suyun Cilde Faydaları Nelerdir?

Suyun Cilde Faydaları Nelerdir?

Doğal Su

Doğal Su

Sağlıklı yaşama isteği insanın var edilmesinden beri sürdüğü bilinir. İnsan sağlıklı olduğu zaman yaşama daha bağlı olur. Dolayısı ile yaşama sevinci olan insan mutlu olmasını da bilir. Sağlığı yerinde olmayan kişinin mutlu olabilmesi de mümkün değildir. Sürekli sağlık sorunları ile boğuşan kişi başka iş yapamayacağından yaşamı da düzenli olmayacaktır. Her türlü hastalık insan için var ise onun tedavileri de vardır. Yaratan insan hastalığı verdiği gibi panzehiri olan sağlık tedbirlerini de vermiştir. Önemli olan insanın nasıl sağlıklı yaşaması gerektiğini bilmesi ve onu uygulamasıdır.

Modern tıbbın olmadığı dönemlerde insan sağlığı için çeşitli yöntemler geliştirmiş ve onlardan medet bulmuştur. Bunlardan biri de su ile tedavi yöntemleridir. Su ile insanın tanışması daha insanın yaratıldığı ilk çağlara kadar uzanır. Su ile tedavi olup sağlıklı yaşam sürmeyi modern olarak ise Romalılar bulmuş ve onlar suyun mucizevi iyileştirme gücünü günümüze kadar taşımışlardır. Suyun iyileştirici ve tedavi edici özelliğini daha sonra Osmanlılar geliştirmiş ve fethettiği her yere hamam yaparak suyun önemini her yere taşımıştır. Özellikle şifalı suların yer altından çıktığı bölgeler esas alınmış doğal tedavi de sağlanmaya çalışılmıştır. Bugün ülkemizin kaplıcaları ile ilgili önemli tüm yerler Osmanlı döneminde keşfedilmiş ve onlar tarafından ilk tesisler yapılmıştır.

Su ile tedavinin mümkün olduğunu günümüz modern tıbbı da kabul etmiş ve birçok hastalıkta da bizzat uygular olmuştur. Romatizma tedavilerde hekimler doğal kaplıca sularını önermekte ve uzun süreli kullanılmasın tavsiye etmektedirler. Bu konuda tedavi olmuş birçok kişi ya hastalığından tamamen kurtulmuş ya da oldukça iyileşme sağlamıştır. Cilt hastalıkları ile de su tedavisi cilt hekimleri tarafından önerilmekte ve kaplıca tarifi dahi yapılmaktadır. Doğal kaplıca suyu çıkan tesisler de kükürt cilt hastalıklarına son derece iyi gelmekte ve tedavisi hızla gerçekleşmektedir. Günümüzde SPA adı verilen sağlık tesisleri su ile tedaviyi esas alarak kurulmuş ve bu tesisler son dönemlerin en önemli sağlık merkezleri arasına dahil olmuştur.

Su ile fiziksel hastalıkların tedavi edilmesinin yanında ruhsal hastalıklar da tedavi edilmektedir. Suyun dinlendirici gücünün kullanıldığı terapilerde son derece etkin sonuçlar alınmakta ve bu konuda psikologlar dahi su ile tedaviyi önermektedir. SPA merkezlerinde de bu konuda uzman hekimler görev yapmakta ve su ile tedavi hekimler tarafından yürütülmektedir.

Suyun Cilde Faydası

Gençlerimizin ciltlerinde ki sivilce ve akne problemleri de doğal kaplıca sularında bertaraf edilmekte ve ciltlerindeki problem yok edilmektedir. Su ile tedavi sağlamak için bugün dünyanın tüm ülkelerinde SPA merkezleri kurulmakta ve birçok kişi bu tesislerde sağlık bulmaktadırlar. Su ile tedavi ayrı bir uzmanlık istediğinden bu tür merkezlerde çalışan uzmanlar su tedavisinde yetişmiş kişiler olduğundan tedavi süreçleri sonuç vermekte ve su ile tedavi hızla yayılmaya devam etmektedir. Maden Suyunun Faydaları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.