Su Tedavisi Yöntemi

Su Tedavisi Yöntemi

Su Tedavisi

Su Tedavisi

Hemen her sabah, uyandıktan sonra aç karma su içmek bugünlerde Japonya’da çok popüler ve bu durum birey sağlığı için oldukça faydalı. Yapılan bilimsel testlerle, aç karma su içmenin faydaları kanıtlamıştır. Aşağıda belirtilen; eski zamanlardan kalma ve ciddi hastalıklar, yanı sıra modern hastalıklar için su tedavisi yöntemi, bir Japon tıp derneği tarafından, neredeyse %100 oranında başarılı bulunmuştur.

Su tedavisi yönteminin, üzerinde etkili olduğu hastalıklar; baş ağrısı, vücut ağrısı, kalp sistemi, eklem iltihabı, hızlı kalp atışı, epilepsi (Sara), aşırı şişmanlık, bronşit, astım, verem, menenjit, böbrek ve idrar hastalıkları, kusma, gastrit, ishal, basur, diyabet, kabızlık, tüm göz hastalıkları, rahim, kanser ve adet bozuklukları, kulak-burun ve boğaz hastalıklarıdır. Şimdi su tedavisi yönteminin nasıl uygulanacağına bakalım.

Tedavi Yönteminin Aşamaları

1. Sabah kalkar kalkmaz, dişlerinizi fırçalamadan önce, 4×160 ml/bardak su için.

2. Dişinizi fırçalayın ve ağız temizliğinizi yapın; fakat 45 dakika kadar bir süre, herhangi bir şey yemeyin ya da içmeyin,

3. 45 dakikalık süre geçtikten sonra, normal bir şekilde yiyip içebilirsiniz,
4. Kahvaltı, öğle yemeği ve akşam yemeğinden 15 dakika sonra, 2 saatliğine herhangi bir şey yemeyin ve içmeyin,
5. 4 bardak su içemeyecek kadar yaşlı ve hasta olanlar, başlangıçta az miktarda su içerek (Örneğin; günde 2 bardakla başlayabilirler), içilen su miktarını kademeli olarak artırabilir ve istenilen seviyeye gelebilirler.
6. Yukarıdaki tedavi yöntemi, bahsedilen rahatsızlıklar ve hastalıkları tedavi edecek ve sağlıklı bir yaşamın tadını çıkaracaksınız.

Aşağıdaki listede; temel hastalıkları tedavi, kontrol ve azaltmak için gerekli olalı gün sayılarını bulacaksınız.

1. Yüksek Tansiyon (30 gün) 3. Diyabet (30 gün)2. Mide Hastalıkları (10 gün) 4. Kabızlık (10 gün) 5. Kanser (180 gün) 6. Verem (90 gün)
7. Eklem iltihabı olan hastalar, yukarıdaki tedavi yöntemini ilk hafta sadece 3 günlüğüne yapmalı ve takip eden haftadan sonra günlük olarak yapmalıdır.
Soğuk su içmek isteyenlerse bu duruma dikkat etmeli. Yemekten sonra soğuk bir şeyler içmek sizi rahatlatabilir. Ancak, soğuk su sadece tükettiğiniz yağlı şeyleri katılaştıracak ve bu durum sindiriminizin yavaşlamasına yol açacaktır.

Bu katılaşan gıda önce asit ile reaksiyona geçecek, hızlı bir şekilde bağırsaklarınıza inecek, bağırsaklar tarafından katı besinlerden daha hızlı şekilde emilecek ve bağırsak yolunuzu oluşturacaktır. Ve kısa süre içinde bu durum yağa dönüşecek ve kansere oluşumuna neden olacaktır. Bu durumda yemekten sonra sıcak çorba ya da ılık su içmek daha faydalı bir durumdur.
Bu tedavi yönteminin hiçbir yan etkisi yoktur, ancak tedavinin başlarında sık sık idrara çıkarabilirsiniz. Bu tedavi yöntemini hayatımızın rutin işleri arasına katmak, bizim için oldukça faydalı olacaktır. Su için, sağlıklı ve zinde kalın. Suyun Cilde Faydası

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.