Nesfit Kilo Aldırır mı?

Nesfit Kilo Aldırır mı?

 

Nesfit Kilo Aldırır mı
Nesfit Kilo Aldırır mı

Nesfit Kilo Aldırır mı … Kocaman bir kâse dolusu sütlü kahvaltılık tahıl gevreği, artık gündelik yaşamımızın vazgeçilmez bir öğünü olmuş durumda.
Yapılan araştırmaların sonuçlarına göre, güne bu şekilde başlayan insanlar, gün içerisinde de tahıl ürünleri tüketmeye gayret gösteriyor. Ancak tahıl gevreğimizi tercih ederken çok dikkatli davranmalıyız.

Aksi halde, şeker oranı yüksek tahıl gevrekleri özellikle günün ilk öğünü olan kahvaltı vaktinde tüketildiğinde vücudumuza büyük zararlar verebiliyor.
Çok sağlıklı ve leziz görünen bir öğün kahvaltılık gevreğin sizin vücudunuzda tam 30 gram yağ olarak depolanması bile mümkün görünüyor. Tam anlamıyla sağlıklı bir kahvaltı öğünü hazırlayabilmemiz için dikkat etmemiz gereken önemli kurallar bulunuyor;

-Reklamlara Dikkat Edilmeli!

Tahıl gevreği ambalajları, diğer bütün ticari ürünler gibi cazip reklamlarla doludur.
Çok ciddi iddialarda bulunulan bu reklam yazılarına karşı dikkatli davranmamız gerekiyor.
İhtiyacınız olan bütün vitamine sahip olduğu, vücudunuzun bütün gereksinimlerini karşıladığı hatta size yararlı bütün tahılları içerdiği gibi yazılarla sık sık karşılaşabiliyoruz.

Peki, uzman diyetisyenler bu konuda ne söylüyor? New Jersey’deki Step Ahead Zayıflama Merkezi’nden Diyetisyen Sari Greaves, kutunun önündeki yazıları okumaya bile gerek kalmadan direk yan tarafta bulunan ‘’ Enerji Ve Besin Öğeleri’’ bölümüne göz atmanın, karar vermek için yeterli olduğu iddiasını öne sürüyor.
Greaves’e göre minimum 3 gram düzeyinde lif içeren tahıl gevrekli tercih edilmeli.
Ayrıca 200 kaloriden az olması ve de sekiz gram şekeri geçmemesi konusunda dikkat göstermemiz gerekiyor.

-Öğün Miktarının Yeterli Düzeyi Aşmamasına Özen Gösterilmeli

Kocaman bir tahıl gevreği kâsesi kullanmak yerine, fincan ile ölçüm yaparak tüketmek şiddetle tavsiye ediliyor.

Çünkü gerekenden fazla kalori alımı durumunda hedeflediğimiz sağlıklı kalma hayalinin suya düşmesi işten bile olmuyor.

-Doğru Kahvaltılık Tahıl Gevreği Seçimi

Marketteki raflarda çok masummuş gibi görünen, hâlbuki size vaat ettiği sağlıklı yaşamdan ve sağlıklı beslenmeden çok çok uzak kahvaltılık gevrekler bulunuyor.

Bunları fark edebilmemizde bize en çok yardımcı olan ibarelerden birisi, “tam tahıl (whole wheat)” yazısının bulunmasıdır. Bu ibareyi taşıyan yegâne kahvaltılık gevreği markalarından bir tanesi de Nestle Nesfit’tir.
Nestle’nin diğer kahvaltılık gevrekleri ve bilinen diğer markalarda bu ibareyi gördüğünüz anda rahatlıkla satın alabilir ve ertesi sabah afiyetle tüketebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.