Mükemmel Browni Nasıl Yapılır?

Mükemmel Browni Nasıl Yapılır?

Browni
Browni

Mükemmel browni yapmak için 8 basit sır.

Birçok fırıncının, toplu bir şekilde browni pişirirken yaptığı, birkaç yaygın hata vardır. Bu hatalar küçük olabilir; fakat sonuçlarınız üzerinde ciddi etkilere neden olabilirler. Kendinizi mükemmel – evet mükemmel – brownilerden mahrum etmeyi bırakın. İşte çikolata mükemmelliğine ulaşmak için ihtiyacınız olan basit adımlar burada.

  1. Unu tamamen eklemeyin.

Unu tamamen karışama katmak, istenilenin çok üstünde glütene neden olacaktır ve çok fazla glüten brownilerinizi yoğun ve çiğnenmesi zor bir hale getirecektir. Bunun yerine, karışımın adamakıllı karıştığından emin olduğunuzda, hamurun büyük kısmı şerit haline gelinceye kadar unu karışıma ekleyin.

  1. Oda sıcaklığında olan yumurtaları kullanın.

Soğuk yumurta istenilenden daha yoğun bir yapıya neden olabilir ve birlikte çırpılmaları kolay değildir. Fırınlama işlemine geçmeden yaklaşık yarım saat önce yumurtalarınızı buzdolabından çıkarın ve ılımalarına izin verin.

  1. Önerilen tarifin sonuna gelmeden brownilerinizi kontrol edin.

Brownilerinizi, tarifte söylenen pişme süresinden en az 5 dakika önce kontrol ettiğinizden emin olun; çünkü pişirme sırasında, fırınınızın girintileri, kullandığınız tava türünüz ve bunun gibi dikkate alınması gereken çok fazla değişken vardır. Fırında geçen 1-2 dakika süre, brownilerinizin mükemmel ile idare eder browniler arasındaki büyük farkı belirler.

  1. Bir zamanlayıcı kullanın.

Eğer size bunu açıklamamız gerekirse, sadece yardım etmemiş oluruz.

  1. Bir fırın termometresi edinin.

Çoğu fırın sıcaklığı aşağı yukarı 25 derece yanlış ölçer. Bu durum özellikle brownilerde büyük farklara neden olur. Eğer kendinize bir termometre edinirseniz brownileriniz size minnettar kalacaktır.

  1. Kullandığınız kaplar hakkında bilgi sahibi olun.

Eğer brownileri metal bir kapta pişirirseniz, brownileriniz daha çabuk pişecektir. Cam tabaklarda ise daha uzun bir sürede pişecektir.

  1. Parşömen kullanın.

Ya da parafinli kağıt kullanın. Bu durum, sadece brownilerinizin pişirme kabına yapışmasını engellemez, ayrıca brownilerinizi pişirme kabından rahatça almanıza da yardımcı olur.

  1. Sabırlı olun!

O brownilerin, fırından çıktıktan sonra, harika koktuğunu ve mükemmel gözüktüğünü biliyoruz ama brownilerinize soğumaları için zaman verin. Brownilerinizin yapısı ve lezzeti, brownileriniz soğuduğunda en iyi halini alacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.