MSN Şifremi Unuttum Ne Yapmalıyım?

MSN Şifremi Unuttum Ne Yapmalıyım?

Msn Şifremi Unuttum

Belirtmek isterim ki Msn hesabı, Hotmail hesabı, Windows live hesabı ve Microsoft hesabı aynı şeydir. Hotmail hesabınızın şifresini mi unuttunuz?
Eğer unuttuysanız sizlere şifrenizi geri almak için tüm yöntemlerini bu makalemizde sunacağız. Makale de ekran görüntüleri ile işlemleri adım adım takip ederseniz şifrenizi geri alabilirsiniz. Eğer anlamadığınız, takıldığınız, yapamadığınız adımlar olursa yorum bölümüne mesaj göndererek bizlerle irtibat sağlayabilirsiniz. Yorum bölümüne yapamadığınızı belirtirseniz , Bizde sizlere en kısa sürede geri dönüş yapacağımızı burada belirtmek isterim.

MSN şifreni unutmak tabi ki sizleri oldukça zor duruma düşürebilir. Hotmail parolanız olmadan arkadaşlarınızla veya çevredeki insanlarla iletişim sorunları yaşayabilirsiniz. Bizde İşte tüm bu problemleri çözmek adına buradayız. Eğer şifrenizi unuttuysanız yönlendirilecek resimleri sırasıyla yapınız. Alt taraftaki Messenger Şifremi sıfırla butonuna basınız.


                                              Messenger Şifremi Sıfırla

parolami-unuttum

Bu resimdeki gibi açılan pencerede Parolamı unuttum seçeneğini seçerek ” İLERİ ” butonuna basınız.

 


Butona bastıktan sonra açılacak pencerenin görüntüsü alt taraftaki resimdeki gibi olacaktır. Hotmail Hesabınıza ilişkin bir takım bilgiler istenecektir. Bu istenen bilgileri ne kadar doğru bir şekilde girerseniz hesabınızı da geri almanız o kadar basit olacaktır. İlk Bölümde şifrenizi istediğiniz hesabın hesap ismini yazmanız gerekir. Resimdeki görüldüğü gibi örneği dikkatli bir şekilde incelemeniz sizler için önemlidir. Alt tarafta görülen düzensiz karekterleri boşluğa yazmanız gerekir. Bu noktada eğer görülen karakterleri okumak da sorun yaşıyorsanız Yeni yazan butona tıklayarak değiştirebilirsiniz okuyabileceğiniz karakterler gelene kadar Yeni butonuna tıklayarak değiştirebilirsiniz.


msn-sifre-degistir
Gereken bilgileri resimdeki olduğu gibi giriniz. Daha sonra ” İLERİ ” butonuna basınız.

Açılacak pencerede “kimlik doğrulama” aşaması açılacaktır. Bu noktada Hotmail hesabınızı açtığınızda Telefon ile doğrulama sistemi veya ikinci e-posta belirlenir mutlaka elinizde bulunan ikinci e-posta adresinizin ilk iki harfleri görünecektir. Bu ikinci e- posta elinizde ise boş kutuya o hesabın tamamını girmeniz gerekir. Girdikten sonra İLERİ butonuna basarak yeni şifre alabilmek için güvenlik kodunu o ikinci e – postaya göndermiş olacaksınız.

Hemen sonrasında ikinci msn hesabını bir başka internet tarayısıcından açarak güvenlik kodunu alıp resimdeki görülen boş kutucuğa güvenlik kodunu girmeniz gerekir. Güvenlik kodunu girdikten sonra Mavi kutudaki İleri yazan yere tıklayarak yeni şifre alabileceğiniz sayfaya yönlendirileceksiniz. Böylece unutmuş olduğunuz şifrenizi değiştirebileceksiniz.


telefon-ile-dogrulama
Telefon İle Doğrulama
e-posta-adresi-ile-dogrulama
ikinci E-posta ile Doğrulama

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Eğer E-postayı kullanmıyorsanız alt tarafta bulunmuş olan “Bunları artık kullanmıyorum” veya Telefonu artık kullanmıyorsanız ” Bende bunlardan hiçbiri yok”  butonuna tıklayınız. Alt taraftaki ekran görüntüsü gibi karşınıza gelecektir. Eğer bir kurtarma kodu yoksa, “hayır” butonuna tıklayınız.


msn-hesabi-kurtarma

MSN Hesabı Kurtarma

Karşınıza çıkan sayfada kullandığınız e-posta adresini yazmanız gerekir.Böylece bu yöntemle Microsot’un sizinle rahatlıkla iletişim kurulmasını sağlayabilirsiniz.

Son aşamada karşınıza uzun bir şekilde form açılacaktır. Bütün Hotmail hesaplarını kurtarmak için bu form kullanılmaktadır. Bu formdaki bilgileri olabildiğince doğru ve çok bilgi vererek doldurun. Çünkü hesabın size ait olduğunu bu bilgilere bakarak anlayacaklar ve size MSN şifrenizi değiştirmeniz için bir yol sunacaklardır. Formu doldurduktan gönderdikten sonrasında genelde 3 gün içerisinde cevap göndereceklerdir. Bu işlemin hemen gerçekleşmesi kolay değildir, bu yüzden sabırlı olmanız gerekir.


 

Hesap Kurtarma Formu
Hesap Kurtarma Formu

 


Bunlardan hariç bir Hotmail hesabınız yoksa bir hotmail hesabı almak için aşağıda bulunan Hotmail Hesabı Aç butonuna basarak yeni e-posta alabilirsiniz.

                                                      Hotmail Hesabı Aç

Önemli NOT : Olası durumda yukarıdaki işlemleri yapamadıysanız veya herhangi bir yerde sorun yaşadıysanız veya yapamadığınız noktalar var ise bizimle iletişim kurabilir, deneyimli yazarlarımızdan yardım, destek alabilirsiniz. Destek alabilmek için, makalenin alt tarafındaki yorum gönder bölümünden yaşadığınız sorunu belirterek bizlerle irtibat sağlayabilirsiniz.

17 Replies to “MSN Şifremi Unuttum Ne Yapmalıyım?”

  1. Yeni tel aldım hotmail şifremi unutdum aşamaları denedim gecemedim diger tel hala acık maillerim yeni hesap al dıyor o kadar yerde email adresim varki yeni alsam hangibırıne ulaşacam yardım edermisiniz

  2. Tlf degistirdim hotmail ve msn sifremi unuttum gerekli sitelerede giris yapamiyorum sifre unutma asamalarni tek tek yaptigimda yeterli bilgi bulunmadi diyor yardimci olursaniz sevinirim

    1. Hotmail biliyorum parola bilmiyorum telefonda değişti nasıl bulabilirim

    2. Telefon numarası degişti güvrnlik sorusuda aklıma gelmiyor

    3. Kullandığın telefon ile hotmaile mesaj gönder durumu izah et dönüş yaparlar güvenlik doğrulaması formunu doldur yada onlar değerlendirip dönüş yapıyorlar.

  3. Merhaba ben e posta adresini biliyorum fakat şifresini unuttum yardımci olursanız sevinirim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.