Kendi Blogunuzu Oluşturun ve Para Kazanın!

Kendi Blogunuzu Oluşturun ve Para Kazanın!

blog
Blog

Bir çok insanın kafasında internetten para kazanılabilir mi? Sorusu mevcut. Bu soruya bir cevap olarak sizlere bir blog oluşturup para kazanmanın yollarını anlatacağım.

İlk aşamada blog kurarken para kazanmak ise amacınız birinci ve en önemli kural “özgünlük” tür. Her şeyiyle mükemmel olan bir blog çalıntı içerik kullandığı takdirde , sitenizin denetlendiği Alexa gibi uygulamalardan tam not alamaz. Bu da sitenize alacağınız reklamlar ve dolayısı ile kazanacağınız parayı direkt olarak etkiler.

Sitenizin konusunu bulduktan sonra içeriği oluştururken okuyucuları sıkmayacak yazılar yazmaya çalışın. Zaman geçtikçe içeriğiniz oturacak ve sitenizin hiti artacaktır.

Bundan sonraki aşama ise reklam alanlarını iyi kullanmak olacaktır. Reklam alanlarını blogunuzun şekline göre güzelce yerleştirmeniz gerekiyor. Çünkü reklamlara tıklanma başına para kazanacaksınız. Tıklama başı ücreti net bir rakam değil, bazen tıklama başına 3 – 5 lira da verebilir bazen 10 kuruşta verebilir.

Bunun yanı sıra paylaşılacak makale ile alakalı örneğin oyun  ile alakalı makaleler için pek çok para vermemektedir. Örneğin oyun üzeri bir web siteniz veya blogunuz var ortalama tıklama başına 10 kuruş ile 30 kuruş arası bir ücret alırsınız.

Reklam alma ile alakalı web sitemizde konular mevcuttur dilerseniz onlarada bakarak sizde kendinize internetten para kazanabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.