Kaliteli Web Sitesi ve Google’dan Reklam Alma

Kaliteli Web Sitesi ve Google’dan Reklam Alma

Website
Web site

Kaliteli Web Sitesi, Bir çok web sitesi sahibi için reklam almak çok güzel ve kazançlı bir durumdur. Fakat bu yolda yapılan bazı hatalar sitenizin kalitesini düşürebilir.

Dolayısı ile aldığınız reklam ve kazancınız tehlikeye girebilir.

Bu yazıda sizlere kaliteli bir site oluşturmak ve  reklam almak için küçük ama çok önemli birkaç ayrıntıdan bahsedeceğim.

1-Güncellik

Sitenizin türü ne olursa olsun  güncelliği kaybettiği vakit kullanıcının da ilgisini kaybedebilir. Kullanıcı en son 4-5 ay önce güncellenmiş bir web sitesinden aldığı bilgiye ve kullanım doğrultusunda yararlandıklarına riayet  etmeyebilir. Bu yüzden sitenizin güncelliği çok çok önemli bir unsurdur.

2-Özgünlük

Sanal ortamda bir isim elde etmek istiyorsanız mutlaka içeriğinizin özgün olması gerekiyor. Örneğin ‘Twitter’.Daha önce kimsenin aklına gelmemiş bir sosyal paylaşım ağı. İçeriği tamamen özgün.Buda Twitter’ı dünyanın en yoğun kullanılan sitesi haline getirdi. Bundan önce de Facebook vardı. Yani özet olarak içeriğin özgünlüğü amiyane tabirle günlük hitinizi tavan yaptırabilecek önemli bir diğer unsurdur.

3-Sitenizin Rahat Kullanımı

Bir web sitesine girildiğinde kullanıcının karşısına karma karışık bir yapı çıktığında imleç hızla sayfayı kapatma butonuna gidebilir. Site mutlaka sade, anlaşılır ve kullanışlı bir yapıda olmak zorundadır. Aksi durumlarda sitenizin antipati kazanması çok normal bir durum olur.

4-Renk Uyumu

Kimisinin ne alaka diyebileceği bir konu,renk uyumu. Fakat o kadar önemlidir ki içeriğinize hiç bakmadan gözün sayfada gördüğü bir ayrıntı bile bilinçaltında olumlu izler bırakabilir. Bu da sitenizin tercih edilme oranını artırır. Hatta bazı kullanıcılara fikir verebilmek adına Adobe ‘nin http://kuler.adobe.com adında bir web sitesi dahi var.

İşte bu küçük ayrıntılar web sitenizi sanal ortamda çok konuşulan popüler bir site haline getirebilir.

 Para Kazanma

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.