İnstagram Engel Kaldırma [ Resimli Anlatım ]

İnstagram Engel Kaldırma [ Resimli Anlatım ]

Instagram’da engellediğiniz kişilerin engelini kaldırmak istiyorsanız doğru adrestesiniz. Eğer birini yanlışlıkla yada bilerek engellediyseniz ve engeli kaldırmak istiyorsanız, alt tarafta resimli olarak adım adım sunacağım. Dilerim ki bu resimli anlatımdan sonra sizlerde yapabilirsiniz. Ama bu anlatılanlara rağmen yapamayan yada herhangi bir sorun ile karşılaşanlar alt tarafta bulunan mesaj gönderme bölümünden şikeyetlerinizi bize gönderebilirsiniz. Sorunlarınızı çözmek için elimizden geleni yapacağız. Tek yapmanız şey resimlerde olduğu gibi adım adım takip edin. Eğer bunlara rağmen yapamadıysanız mesaj gönderin sorunlarınızı çözelim.
Hemen alt tarafta 5 aşamalı resimli olarak anlatacağız. Adımları takip ederek yapacağınıza inanıyoruz.
İnstagram Engel Kaldırma
İnstagram Engel Kaldırma

Resim 1 ‘ de Instagram’da engellediğiniz kişiyi Facebook da olduğu gibi değilde, ismiyle arama yaptığınız zaman profilini görebiliyorsunuz. resim 1 deki gibi turuncu renkte ok işareti var. ok işatinin belirttiği yerde arama butonu var oraya tıklayın.

Resim 2′ de : Engelini kaldırmak istediğiniz kişiyi arama yapın boş olan satıra yazdıktan sonra arayın. Arama bittikten sonra engellediğiniz kişiyi bulup sağ tıklayarak profilini açın.

 

 

İnstagram Engeli Nasıl Kaldırabilirim
İnstagram Engeli Nasıl Kaldırabilirim

Resim 3 ‘ de : Engellediğiniz kişinin profilini açtıktan sonra. Profilinin hemen üst sağ köşesinde 3 tane üst üste beyaz noktalara tıklayın. IOS telefonlarda ok işaretli olan yeri tıklamanız gerekir. Zaten turuncu ok işaretleri ile belirttik daha kolay ve anlaşılır olsun diye. Sizin anlamanızı kolaylaştırdık.

Resim 4 ‘ de : Resim 4 de göründüğü gibi bir pencere açılacak. O pencerede sizin tıklamanız gereken en üstteki, ”Kullanıcının Engellemesini Kaldır” yazan yere tıklamanız gerekir.

Resim 5′ de : 5. resim son aşama da size tekrar olarak soruyor kişinin engelini kaldırmak istediğinize emin misiniz? Kişinin engelini kaldırmanız için sizin yapmanız gereken sağ taraftaki Evet, eminim yazan yere tıklamanız gerekir. Bu işlemleri yaptıktan sonra kişinin engeli kalkmış olacak.  Emeğe saygı olarak bir yorumu esirgemeyin.

Önemli not : Eğer bu resimlere bakarak yapamayan var ise hemen alt taraftaki mesaj bölümünden yardım, destek isteyebilirsiniz. Mesajlarınıza en geç 24 saat içerisinde geri dönüş yapılacaktır.  Eğer bunun yanı sıra başka problemler yaşıyorsanız mesaj bölümünden destek isteyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.