Gereksiz Yemek Yemeyi Nasıl Önleriz?

Gereksiz Yemek Yemeyi Nasıl Önleriz?

Aşırı Yemek

Aşırı Yemek

Gereksiz Yemek Yemeyi Nasıl Önleriz, Düşünmeden atıştırmak, herhangi bir yerde ya da herhangi bir zamanda meydana gelen, uzun zamandır ve aniden yaptığımız bir durum. Partide ekleniyor, bilgisayar başında çalışıyor ya da televizyon izliyor olabilirsiniz. Bununla birlikte, bu atıştırmaların çoğu; hiç aç değilken, sıkıldığınızda, dikkatiniz dağıldığında, susadığınızda, ya da yorgun olduğunuzda meydana gelen bir durumdur. Düşünmeden atıştırma durumu, sadece kötü bir alışkanlıktır ve kolaylıkla davranışlarımıza yerleştiği gibi, bu alışkanlığı terk etmek de oldukça kolaydır. Bu düşünceyle, kendimize şu soruları sorma= gerekir ve umarız cevaplarımız, düşünmeden atıştırma durumunu kontrol etmenize yardımcı olacaktır.

  1. Gerçekten aç mısınız? Karın gurultusu veya el titremesi gibi fiziksel belirtiler, yeme vaktini,” gelip gelmediğini anlamak için oldukça iyi ipuçları verir. Vücudunuzu, açlıkla ilgili tepkilerini dikkate alın.
  2. Susadınız mı? Cevabınız ister evet ister hayır olsun, acıktığınızı düşündüğünüzde bir bardak su içmeyi kendinize alışkanlık haline getirin.
  3.  Yorgun musunuz?

Uykulu olmak, kendinize gelmek için, kafeinle şeker arasında, hangisini tercih edeceğiniz durumunu ortaya çıkarabilir. Genellikle bu durum, uykunun’ iyi bir şekilde almadığınızda meydana gelir. Eğer uykunun’ almadığınızı düşünüyorsanız ve acıktıysanız, bir bardak su için ve sonrasında: bir meyve parçası, biraz peynir ya da bir avuç cherry domatesi gibi, sağlıklı atıştırmalık tüketin.

  1. Önlenemez bir yeme arzunuz mu var?

Eğer cevap evetse, kendinize. yedikten sonra daha iyi hissedip hissetmeyeceğinizi sorun. Abur cubur yemeye can atıyorsanız, boş kalorilerin sizi tatmin etmeyeceğini kendinize hatırlatın ve kötü hissedeceğinizin farkına yarın. Eğer, cips, tatlı atıştırmalıklar gibi sağlıksız besinler için ağzınızın suyu akıyorsa, seçimlerinizi yeniden gözden geçirin. ürün etiketlerini okumayı alışkanlık haline getirince eğer kaloriler yüksek ya da gereksiz ise, bunların yerine daha sağlıklı, alternatif besinleri tercih edin.

  1. Şiddetli yeme arzunuz sizi tamamıyla sardı mı?

Herhangi bir besini şiddetli yeme arzunuz sizi tamamıyla sarabilir. Aşırı yemeyi önlemek ve kendinizi hoşnut hissetmek istiyorsanız, düşük kalorili besinler tüketmeye çalışın. Böylece gereksiz kalori almaktan kendinizi kurtarırsınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.