Dünyada En Çok İzlenen Türk Dizileri

Dünyada En Çok İzlenen Türk Dizileri

dünyada türk dizileri 2019 yurt dışında izlenen türk dizileri 2019 türk dizileri dünya basınında en çok izlenen türk dizileri 2019 japonyada yayınlanan türk dizileri türk dizileri hangi ülkelerde yayınlanıyor 2018 türk dizileri hangi ülkelerde yayınlanıyor 2019 rusya'da izlenen türk dizileri
Dünyada En Çok İzlenen Türk Dizileri

Yazımızın geri kalanında, Amerika’dan Hindistan’a yayılan Türk dizileri hakkında dünyanın en çok izlenen dizileri hakkında her şeyi bulacaksınız. Cicero?

 

Dünyada en çok izlenen Türk dizileri konusunu ele almaya başlamadan önce ülkemizdeki TV izleme oranları hakkında bilgi vermek gerekiyor. Ülkemiz zamanının önemli bir bölümünü televizyon dizileri izleyerek geçirmektedir. Ayrıca, Ipsos’un günlük ortalama altı saatlik televizyonu ile izlenen önceki veri analizimizden ve veri yazımlarımızdan da yararlandık. Tabii ki, ülkemizdeki seri sektör sitesi kekte önemli bir yere sahiptir. Tüm kötü çalışma koşullarına ve uzun serilere rağmen, seriler ülkemizde her zaman ön plandadır. Dizi sektörü, televizyonda yayınlanan televizyon dizileri ile çevrimiçi ve dijital platformlarımızla her geçen gün daha da güçleniyor. Ülkemiz, son zamanlarda ülkemize yatırım yapmaya başlayan dünyaca ünlü serisi ile önemli bir marka olan Netflix’te dizi sektörünün güçlenmesinin hızlanmasına katkıda bulundu. Öyle ki Türkiye sektöründe artık arkadan geliyorlar Amerikan dünya ülkeleri serisi. Burada bir parantez açmamız gerekse bile, birçok ülke için birçok seri göstermemize rağmen, ABD serisi sektörünün gücünü ve kalitesini elde etmek için daha fazla zaman, çaba ve yaratıcılık gerekiyor.

Dünyada En Çok İzlenen Türk Dizileri

Ülke serimizin dünyanın farklı yerlerinde izlenmiş olması, ülkemizin çeşitli alanlardaki ekonomisine de katkıda bulunmaktadır. Örneğin, turizm, Türk kahvesi ve zevki, baklava, Türkiye’de özel kebap gibi ürünlerin tanıtımına ve satışına katkıda bulunuyor.

Japonya, Güney Amerika ülkeleri, Orta Doğu ve Balkanlar Coğrafyası’ndan pek çok ülkede ilgiyle izlenen Türk televizyon dizileri, yurtdışında 120’den fazla ülkede izlendi.

Türk dizilerinin izlendiği bazı ülkeleri listelersek; Çin, Hollanda, Yunanistan, Romanya, Bulgaristan, Bosna Hersek, Sırbistan, Hırvatistan, Makedonya, Kosova, Karadağ, Azerbaycan, Kazakistan, Özbekistan, Lübnan, Libya, Cezayir, Bahreyn, Mısır, Irak, Ürdün, Kuveyt, Moritanya, Fas vb. Filistin, Katar, Suudi Arabistan, Suriye, Tunus, Birleşik Arap Emirlikleri, Somali, Umman, Yemen, Afganistan, Pakistan, Malezya, Tunus, Hindistan, İran.

Dünyanın en çok izlenen Türk dizilerinin listesi

Dünyada en çok izlenen Türk dizilerinden bazıları:

Aşk-ı Memnu, Onun Gibi Geçecek, Küçük Kadınlar, Iffet, Ezel, Asi, Dila Hanım Aşk ve Ceza, Ona Feriha, Gümüş, S Silverla, Binbir Geceleri, Karagül, Kara Sevda, Kara Harika Fatmagül Suç nedir?, Behzat. Ezel, Kurtlar Vadisi, masum….

dünyada türk dizileri 2019 yurt dışında izlenen türk dizileri 2019 türk dizileri dünya basınında en çok izlenen türk dizileri 2019 japonyada yayınlanan türk dizileri türk dizileri hangi ülkelerde yayınlanıyor 2018 türk dizileri hangi ülkelerde yayınlanıyor 2019 rusya’da izlenen türk dizileri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.