Dogo Arjantin Köpeği Resimleri ve Fotoğrafları

 Dogo Arjantin Köpeği Resimleri ve Fotoğrafları

Dogo Arjantin Köpeğinin Temel Özellikleri :

Dogo Arjantin kaslı ve atletik yapılı görüntülü bir köpek türüdür. Bir çok kişinin ilgi odağı halindedir. Ayrıca harika bir bekçi köpeğidir. Aynı zamanda ailesine çok bağlı olan bir köpek türüdür. İyi bir eğitime ve sosyalleşme sürecine ihtiyacı olan bir köpektir. Yani eğitimi eğitilmesi gereklidir.

Bu Köpek Ne işe Yarar?

Dogo Arjantin bir bekçi köpeğidir Sahibinin evini ve kendi bölgesini korumakla yükümlüdür.

Aynı zamanda bir aile köpeğidir.

 

Dogo Arjantin Kökeni : 

Kökeni isminden bellidir ki … Arjantin köpeğidir. 1920 senesinde Arjantin’de Dr. Antonio Nores Martinez tarafından bir av köpeği olarak geliştirilmiştir. Aynı zamanda Güney Amerika ‘lı bir av köpeği olarak da bilinir. Bu köpek bekçi, avcı, polis, asker, gibi eğitilir aynı zamanda kurtarma köpeği olarak da eğitilmektedir.

Bu makalemizde sizlere Dogo Arjantin köpeklerinin resimlerini sunacağız. İnternet üzerinde bu Dogo Arjantin resimlerini bulamayabilirsiniz bu resimler bizlere site takipçilerimiz tarafından gelen resimlerdir.

Elimizde olan 9 adet Arjantin resmini sizlere sunacağız. Biliyoruz ki ülkemizde de birden fazla kişinin ilgi odağı halindedir. Arjantin köpek beslemek her köpek severlerin isteği ve hayalidir. Arjantin köpekleri daha çok dövüş köpeği olarak geliştirilmiştir. Fakat günümüzde bu tür dövüşler yasaklanmıştır.

Arjantin köpeklerinin yaşama süreleri yani ömürleri 10 ile 12 yıl arasındadır. Yaşam süreleri bu yıllar arasında değişebilmektedir. Bazı köpekler 9 yılda yaşayabilir. Fakat bu yaş ortalama bir yaştır. 12 yaşında olan Arjantin köpekleri de olabilmektedir.

Arjantin köpeği koruyucu, hoş görülü, sadık, dost canlısı, sevecen ve neşeli bir köpek türüdür. Aynı zamanda iyi bir domuz avcısı olarak bilinir.

Ayrıca puma avcılığında da etkili olacağı düşünülerek üretilmiştir. Tabi bu köpek iyi bir av köpeği olduğu için öncelikle bir av köpeği olarak kullanılmalıdır. Bu köpek ise bir melezdir yani iki ırkın karışımıdır.

Bu köpek çok sıcak yada soğuk yerlere uygun bir köpek değildir. Bu nedenle bakımı gerekli bir hayvandır. Pet olmaya ise uygun olmadığı söylenmektedir. Eğer Dogo köpeği almak istiyorsanız, köpek ırkları federasyonu onaylı bir satıcıdan almayı unutmayınız.

Dogo Arjantin1

Dogo Arjantin

Dogo Arjantin

Dogo Arjantin

Dogo Arjantin2

Dogo Arjantin

Dogo Arjantin3

Dogo Arjantin

Dogo Arjantin4

Dogo Arjantin

Dogo Arjantin5

Dogo Arjantin

Dogo Arjantin6

Dogo Arjantin

Dogo Arjantin7

Dogo Arjantin

Dogo Arjantin8

Dogo Arjantin

Yazar : Ahmet Ulaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.