Çiğ Köfte Nasıl Yapılır Tarifi

Çiğ Köfte Nasıl Yapılır Tarifi

 

 • 1, 5 su bardağı çiğ köftelik bulgur
 • 1 su bardağı sıcak su
 • 2 tatlı kaşığı tuz
 • 2 yemek kaşığı isot
 • 1 adet küçük boy soğan
 • 2 yemek kaşığı domates salçası
 • 1 yemek kaşığı biber salçası
 • 1 yemek kaşığı yoğurt
 • 2 yemek kaşığı nar ekşisi
 • 2 yemek kaşığı sıvı yağ
 • 1 tane limonun suyu

Çiğ Köfte Nasıl Yapılır Tarifi, Tarifime girmeden önce, önemli bir uyarı var: Çiğ köfte bağımlısı değilseniz, bu tarifi hiç okumayın. Çoğu zaman, aslında çok ekonomik olan bu eşsiz meze, para kazanarak, yurt dışından satın almaya hazır olan dünyaya verilir, bazen cesareti toplamaya ve eve getirmeye karar verirsiniz, ancak sonuç genellikle hayal kırıklığı yaratır; çünkü kıvamını tutmuyor veya içinde bir koku eksik, değil mi?

Bu yüzden, bu tarifi yıllarca hazır çiğ köfte alması gerekmeyen bir bağımlı olarak sizinle paylaşmak istedim. Tarifin tadına baktıktan sonra, evde çiğ köfte yapmanın, Çin tuzu dahil etmenin ve daha fazlasının ne kadar kolay olduğunu göreceksiniz.

Katkı maddesi olmadığını kolayca anlayın, bu eşsiz tadı ailenize çok ekonomik bir şekilde sunma fırsatından yararlanacaksınız. Kollarınızı doğru mutfakta toplayın  1, 5 su bardağı kahverengi biber, mümkün olduğunca geniş bir karıştırma kabına alınır (rahat bir kaynatma için).

Çiğ Köfte Nasıl Yapılır Tarifi

6 adımda çiğ et tarifi tasfiye

Adım 1: Bulgurunuzu seçerken çiğ köfteli kahverengi bulgur olduğundan emin olun. Ampulünüzün kalitesi ne kadar iyi olursa, çiğ köfte kıvamınız o kadar iyi olur. Size tavsiyem mümkün olduğunca kaliteli bir rendelenmiş bulgur seçmektir. Burada reklam yapmaktan kaçınmak için bir marka veremem, ancak kullandığım markayı DM’den Instagram aracılığıyla öğrenmek isteyenlere pazarlayabilirim.
Üzerine 1 bardak kaynar su ekleyin ve üzerini örtün ve 15 dakika bekletin.

Aşama 2: Bunun çiğ köfte yapmak için muhtemelen en hassas nokta olduğunu söyleyebilirim. Çünkü burada doğru miktarda sıcak su kullanırsanız, güzel kıvamda çiğ bir soğan alabilirsiniz. Burada kullandığım önlemi vermiş olmama rağmen, farklı tipte ampuller farklı oranlarda su çekiyor. Kullandığım bulgur 1 bardak kaynar su üflese de, bu oran sizin için yeterli olmayabilir.

Bunu anlamanın en kolay yolu bulguru şişirmek ve tümsekleri elle açmak ve avuç içine bazı çıkıntıları sıkmaktır. Çok fazla parçalanmadan bir bütün olarak kalırsa, doğru bir enflasyon süreci var demektir. Şekilli değilse, yani kalın bir kıvama sahiptir, biraz daha bulgur ekleyin ve biraz kaynar su ekleyin. Bulgur çok soğuksa, az miktarda kaynar su ekleyin ve tekrar kapatın.
Şişmiş bulgur yumruları elle veya bir kaşıkla açılır ve 2 yemek kaşığı isot ve 2 yemek kaşığı tuz eklenir.

Adım 3: Isot’u seçerken, ürünler yerine pazarda paketlenmiş ürünler satın almanızı öneririm. Elde ettiğiniz izotopların kalın, parlak, yani Urfa yağı izotopları için mümkün olduğunca fazla çaba gösterin.
İzotop ve tuz, izotop rengi tamamen karışana kadar bir el veya kaşık yardımıyla karıştırılır.
1 küçük soğan çok küçük parçalar halinde kesilir ve ezilmeden avuç içine sıkılır ve bulgura eklenir.

adım 4: Soğanı asla ampulün içinde kesmeyin veya robotun içine çekmeyin. Seyreltmeden bir bıçakla çok küçük parçalar halinde kesin ve biraz su sıkın. Bunu yapmazsanız, soğan suyu çiğ köfte hasar verir.
Soğan bulgurda yenene kadar kavrulur. (Yaklaşık 5 dakika)
2 yemek kaşığı domates salçası, 1 yemek kaşığı biber salçası, 1 yemek kaşığı yoğurt, 2 yemek kaşığı nar şurubu, 1 limon suyu, 2 yemek kaşığı yağ, bulgur ekleyin. Bu adımdan sonra, bileşenler iyice birleşene kadar malzemeleri yaklaşık 15 dakika pişirin.

Adım 5: Yeterli zamanınız varsa, yazdığım siparişle birlikte yukarıdaki malzemeleri kaynatmak yerine birlikte besleyerek yaparsanız daha iyi bir sonuç elde edersiniz.

Adım 6: Şimdi pişmemiş köftelerimiz hazır. Sıkıntı aşaması zamanı. Bu aşamayı teorik bir şekilde açıklamak biraz zor olduğundan, ayrı bir video hazırlayacağım ve Instagram ve YouTube kanalımda paylaşacağım. Burada kısaca açıklayabilirim: Hafif görünümlü çiğ bir yulaf lapası almak için eldiven giyin ve eldivenin avuç içi suyla veya az miktarda yağla yağlayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.