Banyo Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Banyo Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

banyo-dus
Banyo – Duş

Banyo yaparken, ölüm tehlikesi ile karşı karşıya kalmak mümkündür. Fakat nadir olarak görülen bu durumların yanı sıra kişisel temizlik ve bakım için banyo yaparken dikkat edilmesi gerekenler mevcuttur.

Su Sıcaklığı

Su sıcaklığı, vücut sıcaklığını geçmemelidir. Aşırı kaynar su ile banyo yapılmamalı, ılık su ile yapılmalıdır. Ancak soğuk su ile banyo yapmak, gözenekleri açar ve rahatlatır. Bu açıdan soğuk suyu dilediğiniz şekilde kullanabilirsiniz.

Kese seçimi

Kese seçimi, vücudun keselenirken cildin tahriş olmaması açısından su sıcaklığı ile paralel şekilde önemlidir. Kese seçiminin düzgün yapılması, olabildiğince yumuşak kese kullanılması gerekir.

Kimyasal Madde olarak Temizlik Malzemeleri

Temizlik mal, malzeme veya ürünlerinin, kesin kez kaliteli olması zorunludur. Kaliteli olarak seçilecek temizlik malzemelerinin, vücut açısından tehlike arz etmeyeceği bilinmesi gerekir ve buna göre hareket edilmelidir. Şampuan, sabun veya duş jelleri, vücut jelleri gibi kimyasalların kullanımında güvenilir markalar tercih edilmelidir. Cildiniz, sizin hiç yıpranmayan bir giysiniz olmalıdır. Bu açıdan, nasıl ki gömleklerinizi ütüleyip, kolalıyorsunuz, vücudunuza da bu tarz bakımlar yapmalısınız.

One Reply to “Banyo Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.