Ani İşeme İhtiyacı (Hassas Mesane)

Ani İşeme İhtiyacı (Hassas Mesane)

 Hassas Mesane (Ani İşeme İhtiyacı) mesanede idrar kalması aktif mesane egzersizleri mesane hastalıkları aniden çiş gelmesi
Ani İşeme İhtiyacı

Ani İşeme İhtiyacı (Hassas Mesane)…Bazen durumun belirtisi bir enfeksiyon olabilmektedir. Ama çoğunlukla mesane kronik olarak iltihaplanma gibi bir görüntü verirse de nedeni belli değildir. Bu hastalık ne kadar bezdirici olsa da tehlikeli yoktur.

Belirtiler

  • Birden ve bazen kontrol edilemeyecek derecede tuvalete gitme ihtiyacı;
  • uyurken aniden tuvalete çıkma ihtiyacı.

Teşhis

Doktor incelemek üzere laboratuar da idrar örneği alır. İdrar yaparken özel bir röntgen çekilip alınabilir (Bir boşaltma sistogramı). Ucunda ışıklı ince bir hortumu uretra yoluyla mesaneye takarak sistoskopi yapmak da bir başka yöntemdir.

İlaç Tedavisi

Enfeksiyonları tedavi etmenin yolu antibiyotiklerdir. İmipramin yada kalsiyum kanal blokerleri mesanenin sıkışmasını sağlayan kası gevşetip rahatır. farklı ilaçlar da sıkışmaları kontrol eden damarların aktivitesini yavaşlatır.

Diğer Tedaviler

Mesane duyarlılık (irritabl mesane) enfeksiyona alakası yoksa, genellikle mesane kaslarının alıştırması veya kuvvetlendirilmesiyle giderilebilir.
Not: Mutlaka doktorunuza gidin…

Mesane nedir?

Mesane böbrekten üretilen idrarın depolanmasını sağlayan organdır. Kas yapısından oluşur, kese biçimindedir ve ortalama 500 cc idrar depolar.
kişilerin bir çoğu mesane  daha yarısı doluyken doluluk sezer. Mesaneyi dökmek için gevşemeniz gerekmektedir.  Bu vaziyet uygun sosyal ve çevresel ve sosyal faktörler varlığında mümkündür; örneğin wc veya özel ayrılmış bölge varlığı gerekmektedir. Ondan sonra beyin, mesanenin idrarı dışarı yollamasını başlatmak için sinyal verecektir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.