Yaz Sivilcesi Nedir, Yaz Sivilcesinden Kurtulmanın YollarıYaz Sivilcesi Nedir, Yaz Sivilcesinden Kurtulmanın Yolları

Yaz Sivilcesi

Yaz Sivilcesi

Yaz Sivilcesi ismi de üzerinde olduğu gibi yazın görülen sivilceleri ifade eder. Normal bildiğimiz halk arasında akne kimya sivilcesinin karşılığını bizim akneden daha çok anladığımız yani ergenlik döneminde görülen İnflamasyon, inflamasyon olmayan sivilceleri anlamaktayız. Yaz sivilceleri özellikle yazın tetiklediği sıcağa bağlı olan güneşe bağlı olan ve karakteri elemental lezyonları biraz daha klasik akneden daha fazla olarak tarif etmektedir.Yaz Sivilcesi Özellikle yaz sivilcelerinde ilfimilatasyon olmayan lezyonlar dediğimiz beyaz nokta siyah nokta olarak bilinen şeklinde görülebilmektedir. İflamatuar lezyonlar daha geri planda olabiliyor. Özellikle biraz gövde tutulumunda ve yerleşimde hastalarda tespit edebiliyoruz. Sivilcelerinde Yaz sivilceleri görüntü olarak normal gördüğümüz biraz daha hafif seyrediyor gibi günlük olarka lezyonlar İflamasyon olmadığı için ancak bunların tedavisinde doruklar yaşabilmektedirler.

Çünkü bunlar yazın göründüğü için İnsanlar daha fazla rahatsız olabilmektedir. Yaz sivilcelerinin tedavisinde her zaman hekime başvurmak gerekmez. Çok basit bazen evde uygulanabilecek soyma işlemleri ve deri bakım işlemleri de yaz sivilceleri giderilebilir veya olmaması içinde çok basit önlemler olabilmektedir.

Yaz Sivilcesi Neden Olur?

Yüzümüzü Çık sık yıkarsak sivilcelerin oluşumunu ve artışını engellemektedir. Ama çok’da yıkarsak cildimiz kurur. Bakterilerinin Yağ oluşumu nedeni ile yağ kanallarına girer ve sivilce oluşur. Kesinlikle sivilceler ile oynamayınız. Eğer oynarsanız sivilce patlar ve o yağ kanalı genişler ve bakteriler kolayca içinden geçmiş olmaktadır. Bu nedenle kişinin sivilceler ile oynaması aynı zamanda daha çoğala bilmektedir. Dediğimiz gibi bunları engellemek için yüzümüzü temiz bir şekilde günde en fazla iki ve üç kez yapmanız sizin için daha iyi ve sivilceleri azaltacaktır.

 Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.