8. Sınıf İngilizce Konu Anlatımı8. Sınıf İngilizce Konu Anlatımı

8. Sınıf İngilizce

8. Sınıf İngilizce

8. Sınıf İngilizce … Hepimizin bildiği gibi okul sezonu geldi çattı. 18 Eylül tarihinde açılacak olan ilkokullar, şimdiden öğrencilerin okul havasına girmelerini sağladı. Özellikle bu yıl TEOG sınavına hazırlanacak ilkokul 8. Sınıf öğrencileri için heyecan şimdiden başlamış durumda. Bu yazımızda ise siz değerli okurlarımıza 8. sınıf İngilizce dersi konu başlıklarını ve içeriklerinin kısa bir özetini derlemek istedik. İşte 8. Sınıf İngilizce dersi konuları:

-Accepting and refusing ( Kabul ve Reddetme Cümleleri )

İsminden de anlaşılacağı üzere bu konunun içerisinde davet etme, kabul ve reddetme cümleleri bulunmaktadır. Davet etme cümlelerine genellikle ‘’ would you like? ‘’ ya da ‘’ how abaout?’’ soru cümleleriyle başlamaktadır. Bu konuda önemli olan kısım bu sorulardır.

-Apologizing ( Özür Dileme, Üzgünlük Belirtme İfadeleri )

Çoğumuzun daha önce duymuş olabileceği gibi, özür ve üzgünlük belirtme ifadesi olarak kullanılan cümlelerin başına ‘İm sorry ‘’ ( üzgünüm ) cümlesi gelmektedir. ‘’ İ apologize ‘’ gibi cümleler de bu konu içerisinde işlenecektir.-Giving Explonations/ Reasons ( Açıklama Yapma ya da Neden Bildirme İfadeleri )

I’m too busy (Çok meşgulüm),I’m too tired (Çok yorgunum), I’m full(Tokum), I’m not hungry (Aç değilim) gibi ifadeler gibi ifadeler bu konu başlığı altında incelenecektir. Genellikle açıklama yapma, mazeret bildirme ifadelerinin sıkça yer alacağı bu konuda bize sunulan bir öneriyi reddederken kullanacağımız cümleler bulunmaktadır.

-Making Simple Inquiries (Basit Düzeyde Soru Cümleleri Kurma)

Bu konuda genellikle ‘’ what is he/she like? ‘’ ya da ‘’ what is her/his job? ‘’ gibi temel ve basit sorular yer almaktadır.

Diğer konular ise başlıca şu şekildedir:

Telling The Time (Saatler ve İngilizce Söylenişleri)

Days, Months and Seasons (Günler, Aylar ve Mevsimler)

Computer Parts (Bilgisayar Ekipmanları)

Describing the Frequency of Actions (Geniş Zaman Kalıbında Sıklık Zarfı)

Expressing Likes and Dislikes (Sevdiklerimizi / Sevmediklerimizi Belirtme Cümleleri)

Expressing Preferences (Tercihlerimizi Belirtme)

Stating Personal Opinions (Kişisel Düşünceleri Belirtme)

Talking About Daily Rutins (Günlük Rutin İşler)

Describing Simple Processes (Bir İşin Aşamaları)Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.